Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ISO 10002 Belgesi Kimler alabilir Hangi Sektörler Hangi firmalar ISO 10002 Sertifikasını sahip olabilir

iso-10002-belgesi-kimler-alabilir-hangi-sektorler-firmalar-iso-10002-sertifikasina-sahip-olabilir

ISO 10002 Belgesini Sertifikasını yaptığı hizmet ne olursa olsun (Üretim Tasarım Hizmet Teknik servis Organizasyon vb uygulamaları yapan) Bütün Kamu kurumları, özel şirketler vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşlarının hepsi alabilir.

Dünyanın neresinde olursa olsun bütün kurum ve kuruluşların ISO 10002 Belgesi alınmasında izleyecekleri yol ve referans alacakları standart ISO 10002 Standardıdır.

ISO 10002 Belgesi alınmasından faydayı Müşteri Şikayetleri Yönetim Sisteminin yararına inanmış ve çalışmalarını buna göre yapan firmalar sağlamaktadır.


ISO 10002 Belgesini tüzel kişiliği olan firmalar şirketler alabildiği gibi firmaların organizasyonu içinde yer alan birimlerde alabilir.
Her firma ve şirket organizasyonların bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Her organizasyon kendi içinde süreçleri olan ve bu süreçlerin çıktısı gereği bir başka organizasyon bu çıktıyı alıp kullandığı için müşterisi yerine geçmektedir.
Nasıl ki firmaların direk müşterisinin beklentilerini karşılamak zorunda ise birimler organizasyonlarda kendi içi müşterisi olan ürettikleri ürün ve hizmet çıktılarını alan kullanan diğer şirket içi birimler bu organziasyonların müşteri sayılmakta ve bu iç müşterilerinin istek beklentilerini karşılamak zorundadırlar.