Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ISO 14064 Sera Gazı Emisyonlarının Azaltılması Uzaklaştırılması Hesaplanması Doğrulaması Nedir

iso14064-Sera-Gazi-Emisyonlarinin-Azaltilmasi-Uzaklastirilmasi-Hesaplanmasi-Dogrulamasi-Nedir ISO 14064, Sera Gazı, Emisyonlarının, Azaltılması, Uzaklaştırılması, Hesaplanması, Doğrulaması, NedirISO 14064 konusuna geçmeden önce Sera Gazı Nedir bunu belirletelim

Sera gazı Nedir

Sera Gazı;  Yeryüzü, atmosfer ve bulutlar tarafından kızılötesi ışıma spektrum aralığında belirli dalga boylarında soğurulan ve salınan, atmosferin hem doğal hem de antropojenik gaz bileşeni.

Not – Sera gazları, karbon dioksit (CO2), metan (CH4), azot oksit (NO2), hidroflorokarbonlar (HFC), perflorokarbonlar (PFC) ve kükürt hekzaflorürden (SF6) oluşur.

Sera gazı kaynağı Nedir

Atmosfere sera gazı salan fiziksel bir birim veya proses.

 Sera Gazı Nedir Sera Gazları Nelerdir Nasıl Oluşur Sera Gazı Etkisi Nedir Sera Gazı Emisyonu Nedir Nasıl azaltılır ile ilgili daha geniş bilgi almak için Lütfen tıklayınız 

İklim değişikliği,  devletlerin, sanayicilerin ve insanların gelecek yıllarda karşılaşacakları en büyük zorluklardan biri olarak kabul edilmektedir.

İklim değişikliğinin hem insanlar hem de doğal sistem üzerinde etkisi bulunmakta ve kaynak kullanımı, üretim ve ekonomik faaliyetlerinde önemli değişikliklere sebep olabilmektedir.

Buna karşılık, dünya atmosferindeki sera gazı Konsantrasyonun derişimlerinin sınırlandırılması için uluslararası, bölgesel, ulusal ve yerel girişimler geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

Sera gazına yönelik bu tür tedbirler, sera gazı emisyonlarının ve/veya uzaklaştırılmalarının hesaplanmasına, izlenmesine, rapor edilmesine ve doğrulanmasına dayanmaktadır.

Sera Gazına yönelik tedbirler için uluslararası düzeyde yapılan en büyük çalışma ISO 14064 Standartlarıdır.
Sera Gazı Doğrulama ve iso 14064 doğrulama Onaylama konularında Daha Fazla Bilgi için
www.seragazidogrulama.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Örnek Sera Gazı Emisyon Raporu Örneği  indirmek için lütfen tıklayınız